Výroba Natural Fiber

Vlna je unikátní a dlouhodobý produkt, který svět dostává díky ovcím. Můžeme říct že celá století ovce nás oblíkají a dávají nám jídlo. Ovce pocházející z britských ostrovů a hrají důležitou roli ještě z doby římské říše.

V malém městečku Lonston v Kornulovském kraji ve Vleké Británii se nachází rodinná spřádací fabrika Natural Fiber, která vydává a prodává příze z místných britských a skotských oveček pod značkou Blacker Yarns and Blacker Designs. Značka Blacker Yarns zahrnuje v sobě příze ne jen z britských a skotských ovec ale i z naturálních vláken lna, alpaky, mohaira a hedvábí.

Kvalita této příze patří do prémium třídy a proto se nedá říct že patří do masové produkce, což znamená že některé výrobky se vyrábějí v omezeném množství, což pro tuto přízi je úplně normální protože je unikátní, naturální a jedinečná. Koupit britskou přízi Blacker Yarns v České Republice můžete jenom u nás.

Ovčí srst je 2,5 až 30 cm dlouhá a od 11 až 50 mikronu v tloušťku.Když mluvíme o tloušťce třeba 11 mikrnů tak tím myslíme nap ovečky, nebo jedna malá ovčí vlna. Proč při výrobě tyto čísla potřebujem? Protože takhle můžeme pochopit jak moc je příze měkká. Čím vyšší je číslo tím tluští je příze. 18 a 20 mikronu bude vždy měkkčí než 20 a 28 mikronu. Pro lidi s citlivou kůží je tohle definitivní při výběru příze. Každý výrobce má svoje standarty a způsoby výroby, proto je lepší když si objednáte karčičku se vzorkami příze aby jste mohli vybrat tu spávnou. Většinou příze Black Yarns od Natural Fiber mají tloušťku od 30 mikronu, vždycky budou příjemné při kontaktu s vaší kůží — měkká a pohodlná.

Barvení příze se dělá ručně s použitím přírodních minerálu, které jsou založeny na organických kyselinach, což umožňuje zachránit přírodní odstíny bledě žluté a šedé barvy. Také má výrobce řadu přírodních odstínu červené, modré a žluté barvy, které se spolu celkem kombinují, a vzhledem k vaší kreativitě, můžete vytvořit svůj vlastní a unikátní ornament.

Natural Fiber má zkušenosti s výrobou příze ještě z roku 1991, v roku 2005 spřádací fabriku získala rodina Blacker, která investovala mnoha prostředku pro instalaci automatizované čisticí linky příze. Dnes tato čistá a moderní výroba se hodně cení, a proto se nachazí na nejvyšší urovni.