Zimní mohérova čepice
Co budete potřebovat:
Mohair Blends Blisland Pink – 195-200 m (více než 50 gr)
kruhovou jehlici č. 3(délka 40 cm)
Velikost po dokončení: výška 43 cm, obvod hlavy 54 -58 cm

Zkušební vzorek 28 ok × 34 řad = 10 × 10 cm

1 JAK ZAČÍT
Volně nahoďte 96 ok a spojte kruhovou řadu tak, že 1.oko spletete s 1.nahozeným okem. Pracovní příze dobře utáhněte, aby přechod byl co nejmíň viditelný. Pak pokračujte střídáním 2 oka hladce, 2 oka obrace, 2 oka hladce, 2 oka obrace……opakujte až do konce kruhové řady.
2 JAK POKRAČOVAT
Polopatentovým vzorem pokračujte až do celkové výšky pleteniny 38 cm. Po kruhové řadě asi 38 cm začněte s ujímáním.
3 UJÍMÁNÍ
Ze dvou ok udělejte jedno – když chcete pletený díl zúžit, musíte snížit počet ok v řadě. Nebojte se, je to snadné.
2 ok hladce spletete naráz jako jedno oko, pak 2 oko obrace (nemusíte splést jako jedno), a další stejné – 2 oko hladce naráz jako jedno oko, 2 oko obrace, 2 oko hladce naráz jako jedno… pokračujte do konce kruhové řady.
Pleťte dalších 5 řádů:
1. kř: 1 oko hladce, 2 oko obrace, 1 oko hladce, 2 oko obrace….opakujte až do konce kruhové řady.
2.- 5.kř: stejné
6.kř: 1 oko hladce, 2 ok obrace spletete naráz jako jedno oko, 1 oko hladce, 2 ok obrace spletete naráz jako jedno oko…opakujte až do konce kruhové řady.
7. kř: V celé kruhové řadě budete mít 48 oko a výška čepice asi 42 cm. Spleťte vždy 2 oka hladce (=24 ok na jehlici) a udělejte dokončení.
4 DOKONČENÍ
Odstřihněte pracovní nit, konec nechte dlouhý asi 25 cm a pomocí jehly na vlnu jej protáhněte zbylými 24 oky.
Vytáhněte jehlici, nit důkladně utáhněte, aby se otvor uprostřed dobře uzavřel, a zbytek příze zapošijte na rubu čepice. Potom zapošijte i zbývající konce příze a už si můžete svůj nový model vyzkoušet. Hebká čepice bude i uprostřed zimy probouzet pocit teplá a komfortu.
Péče o vlněné výrobky 
Vlna má sice vynikající samočisticí vlastnosti, ale přesto musíte oblíbený model čas od času vyprat.
Na přebalu přadena najdete pokyny týkající se péče o přízi. Ty je vhodné vždy dodržovat. Přebaly použitých přaden zajistěte pružnou gumičkou, abyste je neztratily. Obecně platí – co se s láskou uplete, mělo by se také s láskou prát- ručně a ve vlažné vodě.  Nikdy neždímat, pouze jemně vymačkat, vytvarovat a sušit položené.