Přírodní příze ovce

Prodáváme pouze 100 % přírodní příze. Vlna z Velké Británie mnohem dražší, než levné umělé příze, ale ten rozdíl velmi dobře víme. Například, kdy chceš ručně pletené svetry, samozřejmě, hledáš kvalitní přízi. Máme spoustu důvodů, proč hledáme a milujeme ovčí příze tajemného mlhavého Albionu.

Měkká vlna nejběžnějších ovcí může být stejně tenká jako pavučina. Pevné a odolné jako struna. Lehké a vzdušné, jako pampeliška. Vlněné pletené ponožky, skrz promoknutí, nikdy nejsou studený a lepkavý. Vlněný svetr je tak nepromokavý, co když je spadne přes bok lodi do vody, tak musí držet se nad vodou, dokud jeho nezachráníte. Vlněná čepice a rukavice vás ochrání před jakýmkoli deštěm, s jednou výjimkou – když máte ve venku silnější liják. Ti, kteří jsou mít alergická reakce na vlnu, opravdu možná pouze litovat.

Kdo jsou tato rodina kouzelníků ze zelených anglických pastvin?
V našem online obchodě jsou příze, která vyrobená z vlny britských a skotských zvířat:
– Britská ovce
– Britský alpaky
– Koza domácí
– Angorský králík

Plemeno: Hebridská ovce
Období vzniku: 19. století (doba železná)
Tyto malé ovce skotského původu mají téměř černou barvu, ale s věkem se vlna změní na čokoládově hnědou barvu s lehkými záblesky šedé, což činí jejich přízi atraktivní barevné spektra. Vlna Hebridské ovce je populární pro pletařky po celém světě. Příze Hebridské ovce je nejvhodnější pro kombinaci s přírodní vlnou Mohér a Manx Loaghtan: směs těchto tří druhů vln vytváří příze s bohatým stříbrně hnědým odstínem vysoké kvality a s trvanlivou, lehkou zároveň odolnou nití.
Měkkost příze: střední
Co se dá uplést: ponožky, rukavice, doplňky do interiéru, svetr.
V jaké přízí můžete potkat: Mohérové směsi

Plemeno: Ovce Manx Loaghtan
Období vzniku od pravěku.
Plemeno ovcí s těžkým názvem — Manx Lokhtan objevila se na britském ostrově Man. Ostrov Man leží v Irském moři mezi Anglií, Skotskem, Irskem a Walesem. Jedinečnost plemene spočívá v tom, že některé ovce mohou mít na hlavě až šest rohů a vlna bohatě čokoládově hnědé barvy je na slunci zářivá, což jí přidává neobvyklé přírodní odstíny slámy a pšenice. Vlna ovcí Manx Lakhtan obsahuje vysoký obsah lanolinového vosku, který změkčuje přízi a dělají jí ideální pro pletení.
Měkkost příze: střední
Co se dá uplést: ponožky, rukavice, doplňky do interiéru, svetr.
V jaké přízí můžete potkat: Mohérové směsi